tanışalım mı?

İnteraktif yöntemler kullanarak kuruma yeni başlayan bireylerin sınıfsal, kültürel, etnik, dini, cinsel yönelim farklarını kırmayı amaçlayan bir atölyedir.

Bu çalışma sadece bireylerin kendilerini yeni girdikleri ortamda rahat hissetmelerini sağlamakla kalmayacak aynı zamanda gruptan farklarını ortaya koymalarına ve bu farkı kutlamalarını sağlayacak.

Tanışalım mı? çalışması interaktif oyunlar sonrası bir tartışmayla derinleşiyor. Tartışmanın amacı bireylerin birbirileriyle benzerliklerini görmelerini sağlarken her birini biricik kılan özellikleri keşfetmelerini ve bu farklara saygı duymalarıdır.

Tanışalım mı? atölyesi kuruma yeni başlayanların birbirini kapsayıcı bir topluluk olmasını ve zengin bir kültür oluşturması hedeflenerek tasarlanmıştır.

kimler için

Üniversiteler, liseler, yeni oluşturulan birimler, yeni kurulan şirketler ve grup halinde başlangıç yapılan tüm organizasyonlar

başlarken bilmen gereken tavsiyeler

Her kurum ve her kuruma ait kültür farklı ve özgündür. Bu atölye yeni başlangıç yapan bireylere kuruma farklı bakış açısıyla yaklaşmalarının gerekliliğini keyifli ve gerçekçi bir dille anlatmayı amaçlamaktadır. Sizden aldığımız bilgiler doğrultusunda hazırlayacağımız özgün içerikle oluşturduğumuz tavsiyeler yeni gelenlerin kurum kültürüne sağlıklı bir giriş yapmasını sağlayacak.

Bu atölye ilgi çekici popüler bir oyuncu tarafından gerçekleştirilirken, soru-cevap yöntemiyle süreç interaktif olarak tamamlanıyor olacak.

Çalışmanın sonunda yeni gelenlerin öngörülen tavsiyelere ek yapmaları istenerek onları da bu geçiş sürecinin parçası yapmak amaçlanmaktadır.

kimler için

Üniversiteler, liseler, yeni oluşturulan birimler, yeni kurulan şirketler ve grup halinde başlangıç yapılan tüm organizasyonlar

kendi sesini bulmak

Bu kısa atölye öğrencilerin kendilerini sosyal alanlarda ifade etmelerini kolaylaştırmak için hazırlanmıştır. Kendi sesini bulmak atölyesi sosyalleşmek, etkinliklere katılmak, bir kulübe başvurmak, seminer ve etkinliklerde konuşmak gibi zorlayıcı süreçleri kolaylaştırmayı amaçlar.

Grup bir kolaylaştırıcı ile beraber neden bazen sosyal gerginlik yaşadığımızı anlamaya ve bunu değiştirmenin yollarını arama çalışmaları yapar. Destekleyici bir ortamda sosyal gerginliğin doğası üzerine interaktif bir çalışmadır.

Öğrencilerin ilk günden kendilerini anlayan ve destekleyen bir habitata girdiklerini düşünmelerini ve ilerleyen günlerde sosyalleşme noktasında hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlar.

kimler için

Öğrencilerini sosyalleşme ve kendini ifade etme noktasında destekleyen üniversiteler ve liseler.

TOP